Пасажиропотік аеропорту “Київ” зменшився на 40%.


Міжнародний аеропорт “Київ” (Жуляни) у квітні 2014 року скоротив пасажиропотік на 38,9% в порівнянні з квітнем 2013 року – до 87,2 тис. пасажирів.

У другому кварталі активність перевізників помітно впала як на регулярних, так і на чартерних рейсах. “Це обумовлено, у тому числі, зниженням платоспроможності пасажирів, які отримують зарплату в гривні, тоді як відпочинок в Європі оцінюється в євро. І якщо минулого року європейська валюта коштувала близько 10 грн, то зараз – близько 15 грн, відповідно, купівельні можливості наших громадян знизилися на 30-35%” – говорить директор компанії “Мастер-Авія” (оперує аеропортом) Олексій Яковець.

У квітні 2014 року аеропорт скоротив кількість обслужених рейсів на 37,4% до 2058. Найбільш популярними міжнародними рейсами були Будапешт, Москва, Кутаїсі, Бергамо; з внутрішніх – Донецьк, Львів, Одеса.

“Відчутним для галузі стало дорожчання палива. Якщо минулого року тона авіагасу коштувала 12-12,5 тис. грн, то зараз вона досягла відмітки в 18 тис. грн. Тому авіакомпанія не може знижувати ціну квитка в гривні. Нинішній сезон буде дуже важким для усього авіаційного бізнесу: з одного боку дорожчають ресурси, з іншого – зарплати споживачів залишаються на колишньому рівні. Тому попит на такого роду послуги буде приблизно на 50% нижче”, – відмітив Яковець.

В цілому аеропорт “Київ” прогнозує в 2014 році зниження пасажиропотоку на 30% у порівнянні з 2013 роком – до 1,2-1,3 млн пасажирів.Порадити новину:

Share to Facebook
Share to Odnoklassniki
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Yandex

Схожі новини:

Коментарі закриті.