Аеропорт “Бориспіль” перевиконав план прибутку на 44%.


Чистий прибуток аеропорту “Бориспіль” за підсумками 2013 р. склав 126,7 млн. грн., що на 44 % перевищило показник, передбачений фінансовим планом підприємства (87,9 млн. грн.).

Фінплан підприємства затверджувався з урахуванням реальних викликів, з якими торік зіткнувся найбільший аеропорт України. Це, насамперед, – планове зростання витрат на обслуговування терміналів та скорочення доходів через припинення польотів найбільшою базовою компанією «Аеросвіт».

Разом з тим, завдяки ефективній роботі в 3-4 кварталах, «Борисполю» вдалося досягти зростання фактичного прибутку за підсумками 2013 року, незважаючи на збиток в 1-му кварталі в обсязі 60,6 млн. грн.

Зокрема, «Бориспіль» скоротив витрати по ряду статей, в тому числі на обслуговування терміналу F, виведеного з експлуатації в жовтні минулого року. Одночасно зросли доходи аеропорту від поетапного відновлення пасажирських потоків у другому півріччі.

Додатковим джерелом доходів стало зростання виручки від неавіаційних послуг, до активного розвитку яких аеропорт приступив у другому півріччі. Так, зросли надходження від введення додаткових паркувальних зон, облаштування нових магазинів безмитної торгівлі, від обслуговування інфраструктури аеропорту (залучення нових операторів послуг).

У результаті, в 2013 р. частка доходів від неавіаційної діяльності в загальній структурі доходів підприємства зросла в порівнянні з попереднім роком на 2 процентних пункти – до 21%.

За прогнозами на поточний рік вона підвищиться ще на 4-5 пунктів, враховуючи подальший розвиток неавіаційних послуг в 2014 році.Порадити новину:

Share to Facebook
Share to Odnoklassniki
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Yandex

Схожі новини:

Коментарі закриті.