Життя українських стюардес – ФОТО


Життя стюардес для багатьох – загадка і інтрига. Чим займаються ці красуні, поки ми мирно дрімаємо? – Видання “Авіація України” www.avianews.com.ua пропонує матеріал про професію стюардес.

Один мій приятель, розповідаючи про чергові мандрівки світами, у першу чергу згадує про стюардес, які супроводжували його у польоті: «А знаєте, що японські стюардеси схожі на гарненьких порцелянових ляльок? А на індійських авіалініях «господині літака» ходять у сарі… А нова форма від Готьє, у якій дефілюють француженки, не така вже й шикарна… А наші дівчата все одно кращі, хоча б тому, що розмовляють рідною мовою, та й англійську, скажу вам, знають не гірше за інших…» Розповіді його закінчуються майже завжди однаково: «І якби отой небесний янголик не посміхнувся мені так щиро, не бачити б мені удачі».


ФОТО: Міжнародні Авіалінії України/Ukraine International Airlines

А й справді, від чарівної посмішки так багато залежить! Ми давно звикли до завжди усміхнених, милих хазяйок авіалайнерів, які дарують нам почуття безпеки і комфорту, ба, ми навіть не уявляємо вже польоту без них. Хоча професія бортпровідників з’явилася не нам, пасажирам, на втіху, а через вимушену необхідність.


ФОТО: Візейр Україна/Wizzair Ukraine

Уявіть собі, що у маленький літак першої конструкції заходять пасажири, які не те що ніколи не піднімалися у небо, а взагалі вперше бачать літальний апарат. Як вони поведуться? У когось перший острах зміниться невтримним голосним захопленням, а дечию реакцію навіть медіум не передбачить… Прояви бурхливих емоцій, якими б вони не були, страшенно заважали мужнім капітани перших повітряних суден. Не кажучи вже про те, що маленькі літаки трясло і кидало, і пасажири частенько потребували допомоги. Так і виникла ідея узяти на борт спеціальних помічників, які б задовольняли цікавість пасажирів, відповідали на усілякі питання, а у разі необхідності надавали відповідну допомогу. Про жінок, до речі, тоді не йшлося. Стюардами на бортах повітряних кораблів стали чоловіки, а поява жінок-стюардес – хитрий хід, придуманий керівниками американської авіакомпанії «Боїнг» на початку 30 років минулого століття. Найголовнішою перевагою при прийомі на роботу бортпровідниць авіалайнерів була на той час вага: кількість пасажирів збільшувалася швидше, ніж підвищувалися технічні можливості літаків, кожен зайвий кілограм мав величезне значення. Крім того, вправні американські менеджери розуміли, що красуні-стюардеси будуть приваблювати на повітряні шляхи усе більше й більше пасажирів, адже, як дослідили психологи, саме вродливі жіночі обличчя, а не мужні чоловічі риси навіюють людині почуття спокою та безпеки. Та й доглянути за пасажирами під час польоту жінка могла, звичайно ж, краще. Так з легкої руки американців у світі з’явилася нова романтична професія для жінок – стюардеса.


ФОТО: Lufthansa Україна

Снідаєш у Лондоні, а захід сонця спостерігаєш десь у Дубай – хіба можна придумати щось краще для молодої, не обтяженої сім’єю жінки? І хоча дехто застерігає, що від постійних змін швидко втомлюєшся, ти певна, що Париж, Лондон чи Афіни набриднути не можуть. Окрім того, ти завжди гарно виглядаєш і знаходишся у центрі уваги, а це, погодьтеся, прекрасний шанс завести нові знайомства, а може, і зустріти свою долю. Як, наприклад, стюардеса Ірина Баландіна, котра стала дружиною Романа Абрамовича. Людмила Путіна теж, до речі, до заміжжя працювала стюардесою на внутрішніх лініях Калінінграда. Стюардеса французької авіакомпанії Ніколь Кост познайомилася у позахмар’ї з принцом Монако. А колишня стюардеса Сара Нойбергер стала дружиною екс-прем’єр-міністра Ізраїля…
Звичайно, професія з такими райдужними перспективами приваблює багатьох юних дівчат, багато з них прирівнюють її до професії моделі, особливо після того, як вийшов кінофільм, у якому прекрасну стюардесу грає стильна Рената Литвинова. Але ті мрійниці глибоко помиляються. Стюардеси – не просто красиві порцелянові ляльки з чарівною усмішкою. Майбутні профі повинні мати не лише приємну зовнішність, що, зрештою, у 21 – 30 років не складно, та зріст не менше 165 сантиметрів (інакше «господиня літака» не зможе дотягтися до багажних полиць, щоб допомогти пасажирові розмістити речі).
Перш за все, бортпровідниці належить добре володіти іноземними мовами, уміти у будь-якій ситуації лишатися інтелігентною та доброзичливою, залагоджувати конфлікти та знаходити вихід зі складних становищ. Під час прийому на роботу на дівчат чекає тестування з англійської мови та обов’язкове проходження медкомісії. Також авіакомпанії звертають увагу на громадянство (воно має бути українським) і відсутність судимості.
В Україні господинь-розпорядниць небесних лайнерів здебільшого готують самі авіакомпанії.


ФОТО: Австрійські Авіалінії/Austrian Airlines

Заради чого муки
Тим, що закінчили навчання, довірять пасажирів не відразу, для цього необхідно пройти як мінімум 30-годинний льотний інструктаж. І ось, здавалося б, мрія збулася – ви у небі. Проте не все так райдужно, як видається спершу. Робота стюардеси полягає у наступному: обслуговування пасажирів на борту літака – подача їжі та напоїв, виконання прохань і відповіді на питання пасажирів, спілкування з конфліктними клієнтами авіаліній. А також забезпечення безпеки пасажирів на борту в стандартних і аварійних ситуаціях. Проведення демонстрації аварійно-рятувальних засобів – на сленгу стюардес вона називається “бенефіс”, а також здійснення зв’язку між екіпажем літака і пасажирами. Окрім цього, в обов’язки стюардес входить прибирання салону і туалетів у польоті.

Проте негативів у професії теж вистачає. На борту літака необхідно бути як мінімум за 2 години до вильоту. Доводиться літати у будь-який час доби, виїжджати з дому серед ночі. Такий стан речей рідко сприяє сімейному благополуччю. Саме тому в авіаційному середовищі досить поширені шлюби між пілотами і стюардесами – тільки люди схожих професій зможуть з розумінням ставитися до такої особливості роботи.
___________________________________________________________
Підготував матеріал Віктор Портніков, Авіація України www.avianews.com.ua

Копіювання матеріалів дозволяється лише за умови прямого гіперпосилання на сайт Авіація України www.avianews.com.ua

Фото: свадебный фотограф в киевеПорадити новину:

Share to Facebook
Share to Odnoklassniki
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Yandex

Схожі новини:

Коментарів 6 to “Життя українських стюардес – ФОТО”

 1. Andruhi4

  Бортпровідник професія хоч і відповідальна, має складнощі, проте дуже цікава. Можна поподорожувати світом за рахунок а/к та побачити багато нового. Саме від стюардес залежить чи сподобається і запам’ятається пасажиру політ. Коли ти піднімаєшся на борт літака і тебе зустрічають ці усміхнені обличчя – одразу знаєш, що все буде гуд)

 2. admin

  Це дуже важка праця, дівчата так втомлюються, більше ніж на звичній офісні роботі.
  також часові пояси, біоритми збиті, то важка праця. А подорожі? Як правило далі аеропорту вони нічого не бачать…

 3. Andruhi4

  Екіпажі дуже рідко повертаються тим самим рейсом назад. В них є доба на відпочинок і зупиняються вони не в самих дешевих готелях. А перерві між рейсами багато з них можуть погуляти містом. Це світова практика. Наприклад екіпаж що виконав рейс з Лондона в Буенос Айрес, назад повертається тільки через добу, а то й дві, іншим рейсом. Навіть наші українські екіпажі часто ночують в Європі, а повертаються назад наступним рейсом.

 4. MAY

  Мау, самі прикольні:)

 5. i.ua

  Перерв між рейсами дуже мало, в основному тільки на чартерах… на літаку потрібно бути за 1-1,30…за 2 години тільки на 767 Томупрогулятисяпо місту можна тільки при поломці та якщо чартер)

 6. Leonidov_t

  А де інтим?